Istiqbolli loyihalar milliy agentligi xodimlari 1-2 oktabr kunlari Singapurda bo‘lib o‘tgan dunyoning yetakchi kripto-tadbiri bo‘lmish TOKEN2049 konferensiyasida ishtirok etdilar.
Tadbir raqamli aktivlar sanoatining so‘nggi tendensiyalari va kelajagini muhokama qilish uchun asosiy xalqaro platforma hisoblanadi.
TOKEN2049 har yili yetakchi global ekspertlar, tadbirkorlar, investorlar, dasturchilar, Web3 va blokcheyn texnologiyalari bo‘yicha tartibga soluvchi organ vakillarini birlashtiradi.
Bu yil tadbir 150 dan ortiq mamlakatdan 20 000 dan ortiq ishtirokchilarni jalb qildi, bu esa uning global ahamiyatidan dalolat beradi.
Konferensiya dasturi markazlashmagan moliyani (DeFi) rivojlantirish, kripto-aktivlar uchun meyoriy-huquqiy baza, turli iqtisodiyot tarmoqlarida taqsimlangan kitoblar texnologiyasini (blokcheyn) joriy etish, shuningdek, eng so‘nggi protokollar va texnologik innovatsiyalar kabi keng ko‘lamli dolzarb mavzularni o‘z ichiga oladi.
Agentlik xodimlari uchun O‘zbekistonda kripto-aktivlar aylanmasi bo‘yicha davlat regulyatori vakillari sifatida bunday tadbirda ishtirok etish quyidagi imkoniyatlarni beradi:
- kripto-aktivlar bozori, web3 va sun’iy intellektni tartibga solish va nazorat qilish bo‘yicha yetakchi xalqaro tajribalarni o‘rganish;
- bozorning asosiy ishtirokchilari va boshqa yurisdiksiyalardagi regulyatorlar vakillari bilan fikr almashish;
- institutsional bozor ishtirokchilarini jalb qilish va ular bilan munosabatlarni o‘rnatish;
- sohadagi eng yangi texnologik yutuqlar va innovatsion loyihalar bilan tanishish;
- xalqaro maydonda O‘zbekistonning imijini targ‘ib qilish va investitsion va texnologik salohiyatini taqdim etish va h.k.
TOKEN2049 da ishtirok etish Agentlikka jahon tendensiyalaridan xabardor bo‘lish va O‘zbekiston Respublikasida kripto-aktivlar bozorini rivojlantirish va tartibga solish, uning xavfsizligi, shaffofligi va global kripto ekotizimiga integratsiyalashuvini ta’minlash bo‘yicha yetakchi xalqaro tajribalarni qo‘llash imkonini beradi.

Сотрудники НАПП приняли участие на конференции TOKEN2049
Сотрудники Национального агентства перспективных проектов приняли участие на конференции TOKEN2049, главном крипто-событии мира, которое проходит 1-2 октября в Сингапуре.
Мероприятие является ключевой международной площадкой для обсуждения последних тенденций и будущего индустрии цифровых активов.
​TOKEN2049 ежегодно собирает ведущих мировых экспертов, предпринимателей, инвесторов, разработчиков и представителей регуляторных органов в сфере Web3 и блокчейн-технологий.
В этом году в мероприятии приняли участие более 20 000 человек из свыше 150 стран, что подчёркивает его глобальное значение.
​Программа конференции охватывает широкий спектр актуальных тем, включая развитие децентрализованных финансов (DeFi), нормативно-правовое регулирование крипто-активов, внедрение технологии распределенного реестра данных (блокчейна) в различные сектора экономики, а также новейшие протоколы и технологические инновации.
​Для сотрудников Агентства, как представителей государственного регулятора в сфере оборота крипто-активов в Узбекистане, участие в подобном мероприятии предоставляет уникальную возможность для:
​- изучения передового мирового опыта в области регулирования и надзора за рынком крипто-активов, web3 и искусственного интеллекта;
​- обмена мнениями с ключевыми игроками рынка и представителями регуляторов из других юрисдикций;
- привлечения институциональных игроков рынка и встраивания взаимоотношения с ними;
​- ознакомления с последними технологическими достижениями и инновационными проектами в индустрии;
​- продвижения имиджа, представления инвестиционного и технологического потенциала Узбекистана на международной арене и др.
​Участие в TOKEN2049 позволяет Агентству оставаться в курсе глобальных трендов и применять лучшие международные практики для развития и регулирования рынка крипто-активов в Республике Узбекистан, обеспечивая его безопасность, прозрачность и интеграцию в мировую крипто экосистему.