Korrupsiyaga qarshi kurashish sohasida o‘quv seminari o‘tkazildi.
2022 yilning 14 oktabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Istiqbolli loyihalar milliy agentligi xodimlari uchun “O‘zbekistonda korrupsiyaga qarshi olib borilayotgan faoliyat, korrupsiya uchun javobgarlik, “E-Anticor.uz” elektron platformasi” mavzusida o‘quv seminar o‘tkazildi.
Mazkur o‘quv seminarida O‘zbekiston Respublikasi Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi mas’ul xodimi N.Samandarova mavzu doirasida ma’ruza qilib, xodimlarning korrupsiyaga qarshi kurashish sohasida huquqiy savodxonligini oshirish, ushbu sohada qabul qilingan normativ-huquqiy hujjatlarning mohiyati va ahamiyati, respublikaning barcha davlat tashkilotlarida korrupsiyaga qarshi kurashish tizimini yaratish bo‘yicha olib borilayotgan keng ko‘lamli ishlar, shu jumladan korrupsiyaga qarshi kurashish ishlarining samaradorligini reyting baholash uchun yaratilgan “E-Anticor.uz” elektron platformasi haqida ma’lumotlar berib o‘tdi.
O‘quv seminar davomida ishtirokchilar mavzu bo‘yicha o‘zlarini qiziqtirgan hamda ish faoliyatida yuzaga kelayotgan holatlar yuzasidan nazariy va amaliy savollarga javoblar oldi va o‘z bilimlarini yanada chuqurlashtirib, amaliy ko‘nikmalarga ega bo‘ldi.

Проведён учебный семинар в сфере противодействия коррупции.
14 октября 2022 года для сотрудников Национального агентства перспективных проектов Республики Узбекистан проведён учебный семинар на тему «Осуществляемая в Узбекистане деятельность по противодействию коррупции, ответственность за коррупцию, электронная платформа «E-Anticor.uz».
В ходе семинара ответственный сотрудник Агентства по противодействию коррупции Республики Узбекистан Н.Самандарова выступила с докладом и проинформировала о проводимой широкомасштабной работе по повышению правосознания сотрудников в сфере противодействия коррупции, сути и значении принятых в данной сфере нормативно-правовых актов, развитию во всех государственных учреждениях республики системы по противодействию коррупции, в том числе широкого использования электронной платформы «E-Anticor.uz», созданной для осуществления рейтинговой оценки эффективности работ по противодействию коррупции.
В ходе семинара участники получили ответы на интересующие их вопросы, повысили свои знания, приобрели практические навыки.