Истиқболли лойиҳалар миллий агентлиги вакиллари Корея Республикаси Халқаро молиявий ҳамкорлик кенгаши (CIFC) томонидан 2025 йилнинг 21-27 сентябрь кунлари Сеул шаҳрида бўлиб ўтган ўқув семинарида иштирок этдилар.
Семинар капитал ва суғурта бозорларини ривожлантириш мавзуларига бағишланди.
Маърузалар Корея фонд биржаси, Корея молия институти, Корея активларини бошқариш корпорацияси, Корея молиявий инвестициялар ассоциацияси, Корея капитал бозори институти, Корея Республикасининг молиявий хизматлар комиссияси вакиллари томонидан ўқилди.
Маърузалар Корея молия соҳаси тузилмаси, облигациялар ва капитал бозорларини ривожлантириш, молия секторини рақамлаштириш соҳасидаги ташаббуслар, тартибга солиш ва назорат воситаларидан фойдаланиш, янги йўналишлар, жумладан, виртуал активларни қамраб олди.
Суғурта соҳаси вакиллари Тинч океани суғурта конференциясида ҳам иштирок этиб, Корея ва Тинч океани ҳудудидаги мамлакатларнинг етакчи суғурта ташкилотлари билан тажриба ва фикр алмашдилар.
Суғурта бўйича маърузаларда соҳанинг асосий жиҳатлари, жумладан суғурта маҳсулотларининг эволюцияси, Корея суғуртани ривожлантириш институтининг фаолияти ва стратегик роли, суғурта фирибгарлигининг олдини олишга қаратилган замонавий ёндашувлар, Корея Республикасида суғурта секторини тартибга солиш муҳити ҳақида атрофлича маълумот берилди.

Представители НАПП приняли участие в семинаре CIFC (Корея)
Представители Национального агентства перспективных проектов приняли участие в семинаре-тренинге, организованном Советом по международному финансовому сотрудничеству (CIFC) Республики Корея, который проходил 21-27 сентября 2025 года в Сеуле.
Основными темами семинара стали вопросы развития рынка капитала и страхования.
В рамках семинара с лекциями выступили представители Корейской фондовой биржи, Корейского института финансов, Корейской корпорации управления активами, Корейской ассоциации финансовых инвестиций, Корейского института рынка капитала и Комиссии по финансовым услугам Республики Корея.
На лекциях были разъяснены структура финансовой отрасли Кореи, развитие рынков облигаций и капитала, инициативы в области цифровизации финансовой сферы, применение регуляторных и надзорных инструментов, а также новые направления, включая виртуальные активы.
Представители страховой отрасли Агентства также приняли участие в Тихоокеанской конференции по страхованию, где состоялся обмен опытом и идеями с ведущими организациями страхового сектора Кореи и стран Тихоокеанского региона.
Лекции по страхованию предоставили всесторонний обзор ключевых аспектов отрасли, включая эволюцию страховых продуктов, деятельность и стратегическую роль Корейского института страхового развития, современные подходы к предупреждению страхового мошенничества и особенности регулирования страхового сектора в Республике Корея.