21 oktabr – O‘zbek tili bayrami
Istiqbolli loyihalar milliy agentligi jamoasi sizlarni o‘zbek tiliga davlat tili maqomi berilganining 35 yilligi bilan muborakbod etadi!
O‘zbek tili xalqimizning azaliy qadriyatlarini birlashtirib, milliy o‘zligimizni namoyon etuvchi ulkan ma’naviy boyligimizdir.
Xalqimiz tafakkurining tiniq ko‘zgusi bo‘lgan ona tilimizni asrab-avaylash va rivojlantirish bugungi kundagi eng sharafli vazifalarimizdan biridir.
Davlatimiz raxbari tomonidan o‘zbek tilining davlat tili sifatidagi maqomi va obro‘-e’tiborini oshirishga qaratilgan keng ko‘lamli islohotlar natijasida nafaqat mamlakatimizda, balki butun dunyo miqyosida ona tilimizning mavqei mustahkamlanib boryapti.
Fursatdan foydalanib, milliy o‘zligimiz va g‘ururimiz timsoli bo‘lgan ona tilimizni asrab-avaylash va rivojlantirishdek sharafli ishga munosib hissa qo‘shib kelayotgan barcha fidoyi vatandoshlarimizga minnatdorlik bildiramiz.
Aziz yurtdoshlar!
Barchangizni O‘zbek tili bayrami bilan samimiy qutlab, mustahkam sog‘liq, oilangizga qut-baraka, tinchlik va omonlik tilaymiz.

21 октября – Праздник узбекского языка
Коллектив Национального агентства перспективных проектов искренне поздравляет вас с 35-летием присвоения узбекскому языку статуса государственного!
Узбекский язык – великое духовное богатство, объединяющее древние ценности нашего народа и символизирующее национальную самобытность.
Сохранение и развитие родного языка, который является ярким зеркалом духовности народа, является сегодня одной из самых почетных наших задач.
В результате проводимых главой нашего государства масштабных реформ, направленных на повышение статуса и престижа узбекского языка как государственного, позиции нашего родного языка укрепляются не только в нашей стране, но и в мировом масштабе.
Пользуясь случаем, варажаем благодарность всем нашим самоотверженным соотечественникам, вносящим достойный вклад в почетное дело сохранения и развития родного языка, который является символом национальной самобытности и гордости нашего народа.
Искренне поздравляем всех вас с праздником узбекского языка, желаем крепкого здоровья, благополучия и мира вашим семьям.