AGENTLIK DIREKTORINING O‘RINBOSARLARI TAYINLANDI
Pak Vyacheslav Yuryevich joriy yilning 30 may kuni O‘zbekiston Respublikasi Istiqbolli loyihalar milliy agentligi direktorining birinchi o‘rinbosari etib tayinlandi.
Vyacheslav Pak 1980 yilda Toshkent viloyatida tug‘ilgan. Ma’lumoti oliy. 2005 yilda Toshkent davlat moliya institutini tamomlagan.
2003-2006 yillarda O‘zbekiston Respublikasi Davlat soliq qo‘mitasida ishlagan.
2006 yildan 2017 yilga qadar O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi tizimida turli rahbar lavozimlarda ishlagan.
2018 yilda O‘zbekiston Respublikasi Moliya vaziri o‘rinbosari etib tayinlangan.
2019 yil yanvardan hozirgi vaqtgacha O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Loyiha boshqaruvi milliy agentligi direktorining o‘rinbosari lavozimida ishlagan.
2016 yili O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni bilan «Sodiq xizmatlari uchun» medali bilan taqdirlangan.
Maksudov Davron Sanjarxodjayevich joriy yilning 30 may kuni O‘zbekiston Respublikasi Istiqbolli loyihalar milliy agentligi direktori o‘rinbosari etib tayinlandi.
Davron Maksudov 1982 yilda Toshkent shahrida tug‘ilgan, ma’lumoti oliy, Toshkent davlat yuridik institutini tamomlagan (bakaravriat 2003 y, magistratura 2005 y.).
U o‘z mehnat faoliyatini 2005 yilda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Amaldagi qonun hujjatlari monitoringi institutida yetakchi ilmiy xodimi lavozimida boshlagan.
2007-2009 yillarda Adliya vazirligining mas’ul xodimi sifatida faoliyat yuritgan.
2009-2012 yillari O‘zbekiston avtomobil sanoati korxonalarining yuridik xizmatlarida rahbar lavozimlarda ishlagan.
2012-2014 yillarda “O‘zbekistondagi sud-huquq islohotlariga ko‘maklashish” loyihasida huquqiy masalalar bo‘yicha ekspert bo‘lgan.
2014 yildan 2017 yilgacha Enter Engineering Pte Ltd Kompaniyasi (Singapur) yuriskonsulti.
2017-2018 yillar O‘zbekiston Respublikasi prokuratura organlari tizimida turli lavozimlarida ishlagan.
2018 yilda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasida faoliyat yuritgan.
2019 yil yanvardan hozirgi vaqtga qadar O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Loyiha boshqaruvi milliy agentligi direktorining o‘rinbosari lavozimida ishlagan.

НАЗНАЧЕНЫ ЗАМЕСТИТЕЛИ ДИРЕКТОРА
Пак Вячеслав Юрьевич 30 мая текущего года назначен первым заместителем директора Национального агентства перспективных проектов Республики Узбекистан.
Вячеслав Пак родился в 1980 году в Ташкентской области. Образование высшее. Окончил Ташкентский финансовый институт (2005г.)
В 2003-2006 гг. работал в Государственном налоговом комитете Республики Узбекистан.
С 2006 по 2017 год работал на различных руководящих должностях в системе органов Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан.
В 2018 году назначен заместителем министра финансов Республики Узбекистан.
В 2016 году Указом Президента Республики Узбекистан награждён медалью «Содиқ хизматлари учун».
Максудов Даврон Санжарходжаевич 30 мая текущего года назначен заместителем директора Национального агентства перспективных проектов Республики Узбекистан.
Даврон Максудов родился в 1982 году в г. Ташкенте. Окончил Ташкентский государственный юридический институт (бакалавриат 2003 г., магистратура 2005 г.)
Он начал свою трудовую деятельность в 2005 году с должности ведущего научного сотрудника Института мониторинга действующего законодательства при Президенте Республики Узбекистан.
2007-2009 года работал на различных должностях в Министерстве юстиции Республики Узбекистан.
С 2009 по 2012 год был руководителем юридических служб предприятий автомобильной промышленности Узбекистана.
В 2012-2014 гг. - эксперт по правовым вопросам проекта «Содействие судебно-правовым реформам в Узбекистане».
2015-2017 годы юрисконсульт Компании Enter Engineering Pte Ltd (Сингапур)
2017-2018 годы занимал различные должности в системе органов прокуратуры Республики Узбекистан.
В 2018-2019 годы работал в ответственным сотрудником Администрации Президента Республики Узбекистан.