Agentlik jamoasi shaxmat bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasini XVII Osiyo chempionatidagi g‘alaba bilan tabriklaydi
20.07.2023
3454
Istiqbolli loyihalar milliy agentligi shaxmat bo‘yicha maktab o‘quvchilari o‘rtasida o‘tkazilgan XVII Osiyo chempionatida O‘zbekiston terma jamoasini umumjamoa hisobida g‘alaba qozongani bilan tabriklaydi. O‘zbekistonlik shaxmatchilar 12 oltin, 9 kumush va 16 bronza medalini qo‘lga kiritishga muvaffaq bo‘ldilar.
Chempionatda Avstraliya, Bangladesh, Xitoy, Gonkong, Hindiston, Qozog‘iston, Qirg‘iziston, Malayziya, Mo‘g‘uliston, Yangi Zelandiya, Qatar, Shri-Lanka, Tojikiston, Turkmaniston, BAA, O‘zbekiston va boshqa davlatlardan 17 yoshgacha bo‘lgan bolalar ishtirok etdi.
O‘zbekiston Respublikasi Istiqbolli loyihalar milliy agentligi maktab o‘quvchilari o‘rtasida o‘tkazilgan shaxmat bo‘yicha XVII Osiyo chempionatiga bosh homiylik qilmoqda.

Коллектив Агентства поздравляет сборную Узбекистана по шахматам с победой на XVII Чемпионате Азии
Коллектив Национального агентства перспективных проектов поздравляет сборную Узбекистана с победой в общекомандном зачете на XVII Чемпионате Азии по шахматам среди школьников. Узбекистанским шахматистам удалось завоевать 12 золотых, 9 серебряных и 16 бронзовых медалей.
На чемпионате принимали участие дети до 17 лет из Австралии, Бангладеша, Китая, Гонконга, Индии, Казахстана, Кыргызстана, Малайзии, Монголии, Новой Зеландии, Катара, Шри-Ланки, Таджикистана, Туркменистана, ОАЭ, Узбекистана и др.
Национальное агентство перспективных проектов Республики Узбекистан выступило генеральным спонсором XVII Чемпионата Азии по шахматам среди школьников.