Agentlik rahbariyati qimmatli qog‘ozlar bozori ishtirokchilari bilan uchrashuv o‘tkazdi
Istiqbolli loyihalar milliy agentligi direktorining birinchi o‘rinbosari Vyacheslav Pak, direktor o‘rinbosari Davron Maqsudovlar brokerlik tashkilotlari faoliyatidagi dolzarb muammolarni muhokama qilish maqsadida qimmatli qog‘ozlar bozori ishtirokchilari bilan uchrashdi.
«Agentligimiz to‘g‘ridan-to‘g‘ri va ochiq muloqotni yo‘lga qo‘yish, har qanday byurokratik to‘siqlarni bartaraf etish, sohada yuzaga kelayotgan muammolarga tezkorlik bilan javob berish tarafdori. Bugungi uchrashuvimizdan maqsad yangi tartibga soluvchi tashkilot sifatida sizlarning muammolaringizni bevosita o‘zingizdan eshitish va ularni bartaraf etish, — dedi Vyacheslav Pak ishtirokchilarga murojaat qilar ekan. – Biz muloqotga ochiqmiz, har biringiz bilan uchrashishga, muammo va takliflaringizni tinglashga doim tayyormiz».
Muhokamada brokerlik tashkilotlari vakillari faol ishtirok etib, kapital bozori infratuzilmasini yaxshilash, qonunchilikni takomillashtirish, mijozlarni bozorga jalb qilish mexanizmlarini ko‘rib chiqish, ish jarayonini raqamlashtirishni jadallashtirish va hokazolar bo‘yicha o‘z muammolarini bildirdilar.

Руководство Агентства провело встречу с участниками рынка ценных бумаг
Первый заместитель директора Национального агентства перспективных проектов Вячеслав Пак, заместитель директора Даврон Максудов встретились с участниками рынка ценных бумаг для обсуждения насущных проблем в деятельности брокерских организаций.
«Наше Агентство является сторонником прямого и открытого диалога, исключения всяких бюрократических преград, оперативного реагирования на возникающие проблемы в отрасли. Цель сегодняшней нашей встречи – выслушать в качестве нового регулятора ваши проблемы из первых уст для дальнейшего их урегулирования, - отметил Вячеслав Пак, обращаясь к участникам. – Мы всегда открыты к диалогу, всегда готовы встретиться с каждым из вас и выслушать ваши проблемы и предложения».
Представители брокерских организаций приняли активное участие в обсуждении, озвучив свои проблемы в сфере улучшения инфраструктуры рынка капитала, совершенствования норм законодательства, механизмов привлечения клиентов на рынок, ускорения цифровизации рабочего процесса и др.