Oʼzbekiston Respublikasi Istiqbolli loyihalar milliy agentligi -
ruxsat berish tartib-qoidalarini tartibga solish, litsenziyalash, amalga oshirish uchun mas`ul bo`lgan davlat muassasasi kripto aktivlari aylanmasi, kapital bozori, sug`urta, elektron tijorat, lotereyalarni tashkil etish va bukmekerlik faoliyati.
O‘zbekiston Respublikasi Istiqbolli loyihalar milliy agentligi, PraeLegal Uzbekistan va Heemera kompaniyalari hamkorligida 2024 yil 3-6-iyun kunlari “Crypto Week Uzbekistan 2024” haftaligi bo‘lib o‘tadi.
Har yili o‘tkaziladigan Crypto Week Uzbekistan davlat idoralari, akademik doiralar, biznes vakillari, ekspertlar, kripto- va blokcheyn sanoati faollarini birlashtiradi.
Crypto Week haftaligi doirasida ishtirokchilar chuqur munozaralar, mahorat darslari, innovatsion loyihalar, kripto-sohaning manfaatdor tomonlari bilan aloqa o‘rnatish, yetakchi kripto-kompaniyalarning eksklyuziv taqdimotlaridan bahramand bo‘lish imkoniyatiga ega bo‘ladilar.
Ushbu haftalik tadbirkorlar, investorlar, ishlab chiquvchilar uchun birlashish, bilim almashish va kripto-aktivlar va blokcheynning cheksiz imkoniyatlarini o‘rganish uchun o‘ziga xos platforma bo‘lib xizmat qiladi.

Crypto Week Uzbekistan 2024
3-6 июня 2024 года в Ташкенте состоится Crypto Week Uzbekistan 2024, организуемое Национальным агентством перспективных проектов Республики Узбекистан, PraeLegal Uzbekistan и компанией Heemera.
Crypto Week Uzbekistan — это ежегодное мероприятие, которое объединяет представителей государственных органов, научных кругов, бизнеса, экспертов и энтузиастов из крипто- и блокчейн-индустрии.
В рамках Crypto Week участников ждут содержательные панельные дискуссии, мастер-классы, инновационные проекты, возможности нетворкинга с ключевыми заинтересованными сторонами в криптосфере, эксклюзивные анонсы и презентации от ведущих криптокомпаний.
Неделя Crypto Week является уникальной платформой для предпринимателей, инвесторов, разработчиков и энтузиастов, чтобы собраться вместе, поделиться знаниями и исследовать безграничные возможности крипто-активов и блокчейна.