“DD GENERAL INSURANCE” AJ ST litsenziyasi amal qilishi sud tomonidan olti oy muddatga to‘xtatildi
O‘zbekiston Respublikasining “Sug‘urta faoliyati to‘g‘risida”gi Qonuni 47-moddasi, “Litsenziyalash, ruxsat berish va xabardor qilish tartib-taomillari to‘g‘risida”gi Qonuni 32-moddasi, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022 yil 21 fevraldagi 80-sonli qarori bilan tasdiqlangan Maxsus elektron tizim orqali ayrim faoliyat turlarini litsenziyalash tartibi to‘g‘risidagi Yagona nizomning 41-bandi hamda Toshkent tumanlararo iqtisodiy sudining tegishli qaroriga asosan “DD GENERAL INSURANCE” AJ STga sug‘urta faoliyatini amalga oshirish bo‘yicha berilgan 2022 yil 25 fevraldagi SF-seriyali 00034-sonli litsenziya 2024 yil 26 iyul sanasidan boshlab olti oy  muddatga to‘xtatildi.
“DD GENERAL INSURANCE” AJ ST litsenziyasining amal qilishini to‘xtatib turish muddati davrida yangi sug‘urta (qayta sug‘urta) shartnomalarini tuzish, amaldagi sug‘urta (qayta sug‘urta) shartnomalarini uzaytirish ta’qiqlanadi.
“DD GENERAL INSURANCE” AJ ST ilgari tuzilgan sug‘urta (qayta sug‘urta) shartnomalari bo‘yicha o‘z zimmasiga olgan majburiyatlarni belgilangan tartibda bajarishi shart.

Суд приостановил на шесть месяцев действие лицензии АО СО «DD GENERAL INSURANCE»
В соответствии со статьей 47 Закона Республики Узбекистан «О страховой деятельности, статьей 32 Закона Республики Узбекистан «О лицензировании, разрешительных и уведомительных процедурах», пунктом 41 Единого положения о порядке лицензирования отдельных видов деятельности посредством специальной электронной системы, утвержденного постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 21 февраля 2022 года №80, а также соответствующим решением Ташкентского межрайонного  экономического суда, с 26 июля 2024 года сроком на 6 месяцев приостановлено действие лицензии серии СФ №00034, выданной 25 февраля 2022 года.
В период приостановления действия лицензии АО СО «DD GENERAL INSURANCE» запрещается заключать новые и продлевать действия действующих договоров страхования (перестрахования).
При этом, АО СО «DD GENERAL INSURANCE» обязано в установленном порядке выполнять взятые на себя обязательства по ранее заключенным договорам страхования (перестрахования).