“Franklin Templeton” kompaniyasi vakillari bilan uchrashuv
Istiqbolli loyihalar milliy agentligi vakillarining “Franklin Templeton” kompaniyasi delegatsiyasi bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining o‘tgan yili AQSH va Singapurga davlat tashrifi yakunlari bo‘yicha erishilgan kelishuvlar va imzolangan bitimlarning amaliy ijrosi bilan bog‘liq masalalar ko‘rib chiqildi.
Bundan tashqari, “Franklin Templeton” tomonidan loyihalarni O‘zbekiston Respublikasida amalga oshirish mexanizmlari muhokama qilindi. Shuningdek, kompaniya vakillariga respublikada investitsiya vositachilari faoliyatini tashkil etish bo‘yicha maslahatlar berildi.
Ma’lumot uchun: “Franklin Templeton” 1947 yilda Nyu-Yorkda tashkil etilgan global investitsiya kompaniyasi bo‘lib, asosiy faoliyat yo‘nalishi kapital va aktivlarni boshqarishga qaratilgan. Kompaniya tomonidan boshqariladigan aktivlarning umumiy qiymati 1,4 trln. dollardan ziyodni tashkil etadi va uning 100 dan ortiq ofislari 30 mamlakatda faoliyat yuritadi.

Встреча с представителями компании «Franklin Templeton»
Состоялась встреча представителей Национального агентства перспективных проектов (Агентство) с делегацией компании «Franklin Templeton».
В ходе встречи рассмотрены вопросы, связанные с практической реализацией достигнутых договорённостей и подписанных соглашений по итогам государственного визита Президента Республики Узбекистан в США и Сингапур в прошлом году.
Кроме того, обсуждены механизмы реализации компанией «Franklin Templeton» проектов в Республике Узбекистан. Также представителям компании оказана консультация по вопросам организации деятельности инвестиционных посредников на территории республики.
Для справки: «Franklin Templeton» — глобальная инвестиционная компания, основанная в Нью-Йорке в 1947 году, основная деятельность которой сосредоточена на управлении капиталом и активами. Общая стоимость активов под управлением компании составляет более 1,4 трлн. долларов США; компания имеет более 100 офисов в 30 странах.