O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining 30 yilligiga bag‘ishlangan tantanali tadbir bo‘lib o‘tdi.
07.12.2022
1878
Bu yil xalqimiz biz uchun muhim va ahamiyatli bo‘lgan, mustaqil O‘zbekistonning Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 30 yilligini nishonlamoqda.
O‘zbek davlatchiligi va huquq ustuvorligining asoslarini belgilovchi va har bir fuqaroning hayotida muhim o‘rin tutgan Konstitutsiya mamlakatimizning Bosh qomusi sifatida inson, jamiyat va davlatning rivojlanish negizi, fuqarolarning huquq va erkinliklari, siyosiy, ijtimoiy-iqtisodiy hayotning huquqiy normalarini belgilaydi.
Bo‘lib o‘tgan tadbirda Agentlik direktorining birinchi o‘rinbosari V.Pak so‘zga chiqib, bugungi kunda muhtaram Prezidentimiz Shavkat Miromonovich Mirziyoyev rahnamoligida Konstitutsiya va qonun ustuvorligini mustahkamlash, fuqarolarning konstitutsiyaviy huquqlari himoyasini va ularga rioya etilishini ta’minlash bo‘yicha izchil ishlar amalga oshirilayotganini hamda bu faoliyat demokratik davlat va kuchli fuqarolik jamiyatini barpo etishning mustahkam asosi bo‘lib xizmat qilayotganini ta’kidlab o‘tdi.
Tadbir yakunida mamlakatimiz iqtisodiy salohiyatini mustahkamlash, sohaga yangi innovatsion yondashuvlarni joriy etish va investitsiyalarni jalb etishga qaratilgan vazifalarni bajarilishida faollik va fidoyilik ko‘rsatgan xodimlarga “O‘zbekiston Konstitutsiyasining 30 yilligi” esdalik nishonlari tantanali ravishda topshirildi.
Agentlik jamoasi butun O‘zbekiston xalqini ushbu qutlug‘ ayyom bilan samimiy tabriklaydi hamda barchaga baxt, omad, salomatlik

Состоялось торжественное мероприятие, посвященное празднованию 30-летия Конституции Республики Узбекистан
07.12.2022
1876
В этом году наш народ отмечает знаменательное событие 30-летие принятия Конституции независимого Узбекистана.
Конституция, определяющая фундаментальные основы узбекской государственности и верховенства права и играющая важную роль в жизни каждого гражданина, как Основной закон страны, определяет генеральную линию развития личности, общества и государства, закрепляя основополагающие права и свободы граждан, а также правовые нормы политической, социальной-экономической жизни в стране.
В ходе мероприятия выступил первый заместитель директора Агентства В.Пак, который отметил, что сегодня под руководством нашего глубокоуважаемого Президента Шавката Миромоновича Мирзиёева проводится последовательная работа по укреплению верховенства Конституции и законов, усилению мер по обеспечению защиты и соблюдения конституционных прав граждан, что служит прочной основой построения гуманного демократического правового государства и сильного гражданского общества.
В завершение мероприятия состоялось торжественное вручение памятных знаков «Ўзбекистон Конституциясининг 30 йиллиги» работникам Агентства, удостоенных данной высокой награды за активность и усердие в выполнении задач, направленных на укрепление экономического потенциала страны, внедрения новых инновационных подходов в привлечении инвестиций.
Коллектив Агентства сердечно поздравляет весь народ Узбекистана с этим знаменательным праздником, желает всем счастья, удачи, добра и процветания.