“OMAD SUG‘URTA” AJ litsenziyasi bekor qilindi
O‘zbekiston Respublikasining “Litsenziyalash, ruxsat berish va xabardor qilish tartib-taomillari to‘g‘risida”gi Qonunning 33-moddasi va O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022 yil 21 fevraldagi 80-sonli qarori bilan tasdiqlangan “Maxsus elektron tizim orqali ayrim faoliyat turlarini litsenziyalash tartibi to‘g‘risidagi yagona nizom”ning 49-bandiga muvofiq, O‘zbekiston Respublikasi Istiqbolli loyihalar milliy agentligining 2024 yil 1 noyabrdagi tegishli qaroriga asosan, “OMAD SUG‘URTA” AJ umumiy sug‘urta sohasining 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 va 17 klasslari bo‘yicha ixtiyoriy sug‘urta faoliyatini amalga oshirish bo‘yicha berilgan 2022 yil 22 iyuldagi 033072-sonli litsenziyasi 2024 yil 2 noyabrdan bekor qilindi.
“OMAD SUG‘URTA” AJ ilgari tuzilgan sug‘urta (qayta sug‘urta) shartnomalari bo‘yicha o‘z zimmasiga olgan majburiyatlarini belgilangan tartibda bajarishi shart.

Аннулирована лицензия АО “OMAD SUG‘URTA”
В соответствии со статьей 33 Закона Республики Узбекистан «О лицензировании, разрешительных и уведомительных процедурах» и пункта 49 Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан от 21 февраля 2022 года № 80 «Об утверждении единого положения о порядке лицензирования отдельных видов деятельности посредством специальной электронной системы», соответствующим решением Национального агентства перспективных проектов Республики Узбекистан от 1 ноября 2024 года лицензия, выданная АО “OMAD SUG‘URTA” за № 033072 на осуществление страховой деятельности в сфере общего страхования по 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 и 17 классам в добровольной форме, аннулирована с 2 ноября 2024 года.
АО “OMAD SUG‘URTA” обязано исполнять в установленном порядке принятые на себя обязательства по ранее заключенным договорам страхования (перестрахования).