“OTP Bank PLC” vakillari bilan uchrashuv
Istiqbolli loyihalar milliy agentligi (Agentlik), “Toshkent” Respublika fond birjasi vakillarining “OTP Bank PLC” global bozorlar bo‘yicha boshqaruvchi direktori janob Attila Banfi boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida O‘zbekiston Respublikasi kapital bozorida «Tartibga solish qumdoni» maxsus huquqiy rejimi doirasida faoliyatni amalga oshirish imkoniyatlari, shuningdek, fond bozoriga yangi instrumentlar, shu jumladan derivativlarni joriy etish bo‘yicha rejalar muhokama qilindi. Agentlik tomonidan kapital bozorining barcha ishtirokchilari uchun teng sharoitlar yaratish muhimligi qayd etildi. Shuningdek, mehmonlarga qimmatli qog‘ozlar bozoriga investitsiyalarini jalb qilishni rag‘batlantirish maqsadida joriy etilgan soliq imtiyozlari haqida ma’lumot berildi.
«OTP Bank PLC» vakillari aholining moliyaviy savodxonligini oshirishga qaratilgan loyihalarda ishtirok etishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.
Uchrashuv yakunlari bo‘yicha tomonlar belgilangan yo‘nalishlar doirasida o‘zaro manfaatli hamkorlikni yanada kengaytirishga tayyor ekanliklarini bildirdilar va kelgusida amaliy hamkorlik qilish yulanishlarini kelishib oldilar.

Встреча с представителями «OTP Bank PLC»
В Национальном агентстве перспективных проектов (Агентство) состоялась встреча представителей Агентства и Республиканской фондовой биржи «Тошкент» с делегацией во главе с управляющим директором по глобальным рынкам «OTP Bank PLC» господином Аттила Банфи.
В ходе встречи были обсуждены возможности осуществления деятельности на рынке капитала Республики Узбекистан в рамках специального правого режима «Регуляторная песочница», а также планы по внедрению новых инструментов на фондовом рынке, в том числе и деривативов. Агентством было отмечено важное значение создания равных условий для всех участников рынка капитала. Также, гости были проинформированы о налоговых льготах, которые были внедрены в целях стимулирования инвестирования населения в ценные бумаги.
Представители «OTP Bank PLC» заявили о своей заинтересованности и готовности к участию в проектах, направленных на повышение финансовой грамотности населения.