«Yo‘l harakati to‘g‘risida»gi Qonun mazmun-mohiyatiga bag‘ishlangan o‘quv seminari
Istiqbolli loyihalar milliy agentligida O‘zbekiston Respublikasining «Yo‘l harakati to‘g‘risida»gi O‘RQ-900-son Qonuni mazmun-mohiyatiga bag‘ishlangan o‘quv seminari bo‘lib o‘tdi.
Seminarni O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Akademiyasining Avtomobil tayyorgarlik kafedrasi mudiri Kalauov Saydulla olib bordi.
Ishtirokchilarga yo‘l harakatini tashkil etish va monitoring qilish, yo‘l harakatining xavfsizligini ta’minlashga doir talablar hamda uning xavfsizligini tibbiy jihatdan ta’minlash borasida atroflicha axborot berildi.
Ma’lumot uchun: O‘zbekiston Respublikasining «Yo‘l harakati to‘g‘risida»gi O‘RQ-900-son Qonuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti tomonidan 2024 yil 19 yanvar kuni tasdiqlangan bo‘lib, 7 ta bob, 58 ta modda va 1 ta ilovadan iborat.

Учебный семинар, посвященный пояснению сути Закона «О дорожном движении»
В Национальном агентстве перспективных проектов состоялся учебный семинар, посвященный пояснению сути Закона Республики Узбекистан № ЗРУ-900 «О дорожном движении».
Семинар провел начальник кафедры автомобильной подготовки Академии МВД Республики Узбекистан Калауов Сайдулла.
Вниманию участников была представлена ​​подробная информация об организации и мониторинге дорожного движения, требованиях к обеспечению безопасности дорожного движения и медицинском обеспечении безопасности дорожного движения.
Справочно: Закон Республики Узбекистан № ЗРУ-900 «О дорожном движении» утвержден Президентом Республики Узбекистан 19 января 2024 года. Состоит из 7 глав, 58 статей и 1 приложения.