Агентликда ҳашар ўтказилди
Ҳар йили Ўзбекистон мустақиллиги байрами арафасида кўча-кўйлар, маҳаллаларни обод қилиш, ён-атрофни озода, покиза, тартибли, саранжом ҳолга келтириб, умумхалқ хайрия ҳашарини ўтказиш ўзгача бир анъанага айланиб қолган.
Ушбу хайрли тадбирда Истиқболли лойиҳалар миллий агентлиги ходимлари ҳам фаол иштирок этмоқдалар. Улар эрталабдан Агентлик биноси ҳудудини тартибга келтириш, кўкаламзорлаштириш ва дарахтларга шакл бериш ишларига киришиб кетдилар.
Хайрия ҳашари давомида Агентлик жойлашган бино атрофи тартибга келтирилди, дов-дарахтлар буталди, гулзорларни бегона ўтлардан тозалаш, қуриган шохларини кесиш, чиқинди йиғиш ва олиб чиқиш ишлари амалга оширилди.

Ежегодно в преддверии Дня независимости Узбекистана особой традицией стало проведение всенародного благотворительного хашара, приведение в порядок и благоустройство улиц и махаллей.
Сотрудники Национального агентства перспективных проектов принимают активное участие в этом знаменательном мероприятии, приступив с утра к благоустройству территории Агентства, уборке и озеленению.
В ходе благотворительного хашара была приведена в порядок территория Агентства, подрезаны кроны кустарников и деревьев, проведена очистка клумб от сорняков, обрезка сухих ветвей, сбор и вывоз мусора.