“FAROVON SUG‘URTA” АЖ cуғурта ташкилоти лицензияси бекор қилинди
Ўзбекистон Республикасининг “Лицензиялаш, рухсат бериш ва хабардор қилиш тартиб-таомиллари тўғрисида”ги Қонуни 33-моддаси ва Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2022 йил 21 февралдаги 80-сонли қарори билан тасдиқланган Махсус электрон тизим орқали айрим фаолият турларини лицензиялаш тартиби тўғрисидаги Ягона низомнинг 49-бандига мувофиқ, Ўзбекистон Республикаси Истиқболли лойиҳалар миллий агентлигининг 2023 йил 27 октябрдаги тегишли қарорига асосан, “FAROVON SUG‘URTA” АЖ ҳаётни суғурта қилиш соҳасининг I, II, III ва IV класслари ҳамда умумий суғурта соҳасида 1 ва 2 класслар бўйича ихтиёрий шаклда суғурта фаолиятини амалга ошириш бўйича берилган 2022 йил 25 февралдаги SF 00046-сонли лицензияси 2023 йил 30 октябрдан бекор қилинди.
“FAROVON SUG‘URTA” АЖ амалдаги суғурта (қайта суғурта) шартномалари бўйича ўз зиммасига олган мажбуриятларини белгиланган тартибда бажариши шарт.

Аннулирована лицензия страховой организации АО «FAROVON SUG‘URTA»
В соответствии со статьей 33 Закона Республики Узбекистан «О лицензировании, разрешительных и уведомительных процедурах» и пункта 49 Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан от 21 февраля 2022 года № 80 «Об утверждении единого положения о порядке лицензирования отдельных видов деятельности посредством специальной электронной системы», соответствующим решением Национального агентства перспективных проектов Республики Узбекистан от 27 октября 2023 года лицензия, выданная АО «FAROVON SUG‘URTA» за SF №00046 на осуществление страховой деятельности в сфере страхования жизни по I, II, III и IV классам и в сфере общего страхования по 1 и 2 классам в добровольной форме, аннулирована с 30 октября 2023 года.
АО «FAROVON SUG‘URTA» обязано в установленном порядке выполнять взятые на себя обязательства по ранее заключенным договорам страхования (перестрахования).