Ислом молияси асослари бўйича тренинг
Истиқболли лойиҳалар миллий агентлигида “Ислом молияси асослари” мавзусида тренинг бўлиб ўтди. Маърузани фалсафа фанлари доктори, Islamic Business and Finance (IsBF) раҳбари Жахонгир Имомназаров ўқиб берди.
Тренинг дастурида ислом молия тизими тушунчаси ва ривожланиш босқичлари, ислом молиясининг афзалликлари ва асосий тамойиллари, ислом молияси тизимидаги тақиқлар, ислом тижорий битимларнинг таснифи ва бошқа мавзулар ёритилди.
Хусусан, анъанавий ва ислом банкчилиги ўртасидаги тафовут таҳлили ўтказилиб, ислом молияси менежментининг мазмун-моҳияти тушунтирилди, ислом молияси бўйича хорижий мамлакатлар тажрибаси келтириб ўтилди.
Тренинг якунида иштирокчилар ўзларини қизиқтирган саволларга маърузачидан жавоб олдилар ва Ўзбекистонда ислом молиясини ривожлантириш бўйича ўз таклифларини билдирдилар.

Тренинг, посвященный основам исламских финансов
В Национальном агентстве перспективных проектов состоялся тренинг на тему «Основы исламских финансов». Спикером выступил доктор философских наук, руководитель Islamic Business and Finance (IsBF) Жахонгир Имомназаров.
Программа тренинга охватила определение понятия и этапы развития исламской финансовой системы, преимущества и основные принципы исламских финансов, запреты в исламской финансовой системе, классификацию исламских коммерческих сделок и др.
В частности, был проведен анализ различий между традиционным и исламским банкингом, разъяснена суть управления исламскими финансами,  а также озвучен опыт зарубежных стран по исламским финансам.
По итогам тренинга участники получили от спикера ответы на интересующие их вопросы и высказали свои предложения по развитию исламских финансов в Узбекистане.