Коррупцияга қарши курашиш соҳасида ўқув семинари ўтказилди
Истиқболли лойиҳалар миллий агентлигида Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023 йил 27 ноябрдаги «Коррупцияга қарши курашиш тизимини янада такомиллаштириш ҳамда давлат органлари ва ташкилотлари фаолияти устидан жамоатчилик назорати тизими самарадорлигини ошириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги ПФ-200-сон Фармони моҳиятини тушунтиришга бағишланган ўқув семинари бўлиб ўтди.
Семинарни Коррупциянинг олдини олиш ва “комплаенс-назорат” тизимини жорий этиш бошқармаси масъул ходими Нодира Самандарова олиб борди.
Ўзбекистон Республикасида коррупцияга қарши курашиш соҳасида амалга оширилаётган ислоҳотлар, коррупцияга қарши курашиш агентлигининг соҳадаги ваколатлари, жумладан коррупцияга қарши курашишнинг халқаро ва миллий норматив-ҳуқуқий асослари ва амалиёти ҳақида семинар тингловчиларига маълумот берилди.
Иштирокчилар мавзу бўйича ўзларини қизиқтирган ҳамда иш фаолиятида юзага келаётган ҳолатлар юзасидан назарий ва амалий саволларга жавоблар олдилар.

Проведен учебный семинар в сфере противодействия коррупции
В Национальном агентстве перспективных проектов состоялся учебный семинар, посвященный разъяснению сути Указа Президента Республики Узбекистан от 27 ноября 2023 года № ПФ-200 «О мерах по дальнейшему совершенствованию системы противодействия коррупции и повышению эффективности системы общественного контроля за деятельностью государственных органов и организаций».
Семинар провела ответственный сотрудник управления по противодействию коррупции и внедрения «комплаенс-контроля» Нодира Самандарова.
Слушатели семинара были проинформированы о реализуемых реформах в сфере противодействия коррупции, полномочиях Агентства по противодействию коррупции, в том числе о международной и национальной нормативно-правовой базе и практике в данной сфере.
В ходе семинара участники получили ответы на интересующие их вопросы, обогатили свои знания и приобрели практические навыки.