ПЛАС-Форум Ўзбекистон 2024
2024 йилнинг 12-13-июнь кунлари Тошкент шаҳрида Ўзбекистон Республикаси Марказий банки, Истиқболли лойиҳалар миллий агентлиги ҳамда Рақобатни ривожлантириш ва истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш қўмитаси томонидан ташкил этиладиган “Рақамли трансформация ва ҳамкорлик” мавзусида Плас-форум бўлиб ўтади.
Форумда, жумладан, банк ва молия соҳаси мутахассислари, назорат қилувчи органлар, АТ, чакана савдо ва бошқа йўналишлар вакиллари асосий маърузачилар қаторида сўзга чиқади.
Сессиялар дастури банк бизнесини янада ривожлантириш ва рақамлаштириш, Марказий Осиё мамлакатларида ислом молияси ва ислом банкинги, криптосаноат, электрон тижоратнинг ҳозирги ҳолати, венчур капитал бозорини ривожлантириш ва бошқа мавзуларга оид масалаларни қамраб олади.

ПЛАС-Форум Узбекистан 2024
12-13 июня 2024 года в Ташкенте состоится Плас-форум на тему «Цифровая трансформация и взаимодействие», организуемый при поддержке Центрального банка, Национального агентства перспективных проектов и Комитета по развитию конкуренции и защите прав потребителей Республики Узбекистан.
На форуме выступят ключевые спикеры, включая экспертов банковской и финансовой отрасли, представители регулирующих органов, сферы ИТ, торгового ритейла и др.
Программа сессий охватит вопросы, касающиеся дальнейшего развития и цифровизации банковского бизнеса, Исламского финансирования и исламского банкинга в странах Центральной Азии, криптоиндустрии, современного состояния e-Commerce, развития рынка венчурного капитала и др.