Суғурта ташкилоти лицензияси амал қилиши тўхтатилди
Ўзбекистон Республикасининг “Суғурта фаолияти тўғрисида”ги Қонуни 47-моддаси ва “Лицензиялаш, рухсат бериш ва хабардор қилиш тартиб-таомиллари тўғрисида”ги Қонуни 32-моддаси ва Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2022 йил 21 февралдаги 80-сонли қарори билан тасдиқланган Махсус электрон тизим орқали айрим фаолият турларини лицензиялаш тартиби тўғрисидаги Ягона низомнинг 40-бандига мувофиқ, Ўзбекистон Республикаси Истиқболли лойиҳалар миллий агентлигининг қарорига асосан, “ KAFOLAT HAYOT INSURANCE ” АЖ суғурта фаолиятини амалга ошириш бўйича берилган 2022 йил 21 январдаги SF 00026-сонли лицензияси 2023 йил 7 ноябрь санасидан бошлаб 10 кун муддатга тўхтатилди.
“KAFOLAT HAYOT INSURANCE” АЖ лицензиясининг амал қилишини тўхтатиб туриш муддати даврида янги суғурта (қайта суғурта) шартномаларини тузиш, амалдаги суғурта (қайта суғурта) шартномаларини узайтириш таъқиқланади.
“KAFOLAT HAYOT INSURANCE” АЖ илгари тузилган суғурта (қайта суғурта) шартномалари бўйича ўз зиммасига олган мажбуриятларни белгиланган тартибда бажариши шарт.

Приостановлено действие лицензии страховой организации
В соответствии со статьей 47 Закона Республики Узбекистан «О страховой деятельности, статьей 32 Закона Республики Узбекистан «О лицензировании, разрешительных и уведомительных процедурах» и пункта 40 постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан от 21 февраля 2022 года № 80 «Об утверждении Единого положения о порядке лицензирования отдельных видов деятельности посредством специальной электронной системы» решением Национального агентства перспективных проектов Республики Узбекистан с 7 ноября 2023 года на 10 дней приостановлено действие лицензии, выданной 21 января 2022 года SF 00026 АО «KAFOLAT HAYOT INSURANCE».
В период приостановления действия лицензии АО «KAFOLAT HAYOT INSURANCE» запрещается заключать новые договоры страхования (перестрахования), продлевать срок действия действующих договоров страхования (перестрахования).
АО «KAFOLAT HAYOT INSURANCE» обязано в установленном порядке выполнять взятые на себя обязательства по ранее заключенным договорам страхования (перестрахования).