Суғурта ташкилоти лицензияси бекор қилинди
Ўзбекистон Республикасининг “Лицензиялаш, рухсат бериш ва хабардор қилиш тартиб-таомиллари тўғрисида”ги Қонуни 33-моддаси ва Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2022 йил 21 февралдаги 80-сонли қарори билан тасдиқланган Махсус электрон тизим орқали айрим фаолият турларини лицензиялаш тартиби тўғрисидаги Ягона низомнинг 49-бандига мувофиқ, Ўзбекистон Республикаси Истиқболли лойиҳалар миллий агентлигининг 2023 йил 11 октябрдаги 4-сон қарорига асосан, “UNIPOLIS” АЖ СТ умумий суғурта соҳасида 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 14, 15, 16 ва 17 класслар бўйича ихтиёрий шаклда суғурта фаолиятини амалга ошириш бўйича берилган 2023 йил 12 апрелдаги 074561-сонли лицензияси 2023 йил 12 октябрдан бекор қилинди.
“UNIPOLIS” АЖ СТ амалдаги суғурта (қайта суғурта) шартномалари бўйича ўз зиммасига олган мажбуриятларини белгиланган тартибда бажариши шарт.

В соответствии со статьей 33 Закона Республики Узбекистан «О лицензировании, разрешительных и уведомительных процедурах» и пункта 49 Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан от 21 февраля 2022 года № 80 «Об утверждении единого положения о порядке лицензирования отдельных видов деятельности посредством специальной электронной системы», решением Национального агентства перспективных проектов Республики Узбекистан № 4 от 11 октября 2023 года лицензия, выданная АО СО «UNIPOLIS» за №074561 на осуществление страховой деятельности в сфере общего страхования по 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 и 17 классам в добровольной форме, аннулирована с 12 октября 2023 года.
АО СО «UNIPOLIS» обязано в установленном порядке выполнять взятые на себя обязательства по ранее заключенным договорам страхования (перестрахования).