“Toshkent Investitsiya Majmui” МЧЖ лицензияси амал қилиш муддати 10 кунга тўхтатилди
Ўзбекистон Республикасининг “Лицензиялаш, рухсат бериш ва хабардор қилиш тартиб-таомиллари тўғрисида”ги Қонуни 32-моддаси, Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2022 йил 21 февралдаги 80-сонли қарори билан тасдиқланган Махсус электрон тизим орқали айрим фаолият турларини лицензиялаш тартиби тўғрисидаги Ягона низомнинг 41-банди ҳамда Ўзбекистон Республикаси Истиқболли лойиҳалар миллий агентлигининг тегишли қарорига асосан “Toshkent Investitsiya Majmui” МЧЖга тегишли қимматли қоғозлар бозорида профессионал фаолиятни амалга ошириш билан боғлиқ 1424-сон лицензиянинг амал қилиш муддати 2024 йил 2 декабрдан 2024 йил 11 декабрга қадар (10 кунга) тўхтатилди.
“Toshkent Investitsiya Majmui” МЧЖнинг “Yagona dasturiy-texnik kompleksi” орқали хизмат кўрсатиш жараёнлари, яъни қимматли қоғозлар бозорида инвестиция воситачиси сифатидаги профессионал фаолиятни амалга ошириш, қонунбузилиш ҳолати бартараф этилгунга қадар чеклаб қўйилди.

Действие лицензии ООО «Toshkent Investitsiya Majmui» приостановлено на 10 дней
B соответствии со статьей 32 Закона Республики Узбекистан «О лицензировании, разрешительных и уведомительных процедурах», пунктом 41 Единого положения о порядке лицензирования отдельных видов деятельности посредством специальной электронной системы, утвержденного постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 21 февраля 2022 года №80, а также соответствующим решением Национального агентства перспективных проектов Республики Узбекистан, с 2 декабря 2024 года по 11 декабря 2024 года (10 дней) действие лицензии № 1424 ООО «Toshkent Investitsiya Majmui» приостановлено до устранения выявленных нарушений законодательства.
Процессы обслуживания через «Единый программно-технический комплекс» ООО «Toshkent Investitsiya Majmui», то есть профессиональная деятельность в качестве инвестиционного посредника на рынке ценных бумаг, были ограничены до устранения нарушения законодательства.