Агентлик сайтида “Кўп бериладиган саволлар” бўлими яратилди
Ўзбекистон Республикаси Истиқболли лойиҳалар миллий агентлигининг расмий веб-сайтида “Кўп бериладиган саволлар” бўлими ташкил этилди. Мазкур веб-бўлим Агентликка электрон почта, веб-сайт ва ижтимоий тармоқлар орқали энг кўп келиб тушадиган саволлар асосида яратилди.
Янги бўлимда крипто-активлар айланмаси соҳасидаги асосий тушунчалар, Ўзбекистон Республикасида криптоактивлар билан операцияларни амалга ошириш тартиби ва бошқа актуал маълумотлар билан танишиш мумкин.
Агар сизда крипто-активлар муомаласи ёки Агентлик фаолиятига оид қўшимча саволлар туғилса, уларни веб-сайтнинг “МУРОЖААТЛАР” бўлими орқали юборишингиз мумкин.

На сайте Агентства создан раздел «Часто задаваемые вопросы»
На официальном веб-сайте Национального агентства перспективных проектов Республики Узбекистан создан раздел «ЧАСТО ЗАДАВАЕМЫЕ ВОПРОСЫ». Веб-раздел создан исходя из вопросов, которые наиболее часто поступают в Агентство посредством электронной почты, веб-сайта и социальных сетей.
В новом разделе можно ознакомиться с основными понятиями в сфере оборота крипто-активов, порядком проведения операций с крипто-активами в Республике Узбекистан и другой актуальной информацией.
Если у Вас появятся дополнительные вопросы по каким-либо аспектам оборота крипто-активов или деятельности Агентства, можете направить их через раздел веб-сайта «ОБРАЩЕНИЯ».