Crypto Week Uzbekistan ўз ишини бошлади
3 июнь куни Ўзбекистон Республикаси Истиқболли лойиҳалар миллий агентлиги (Агентлик), PraeLegal Uzbekistan ва Heemera компанияси ҳамкорлигида ташкил этилган “Crypto Week Uzbekistan” тадбири ўз ишини бошлади.
Crypto Week Uzbekistan ҳар йили ўтказилиб, тартибга солувчи органлар ва бизнес вакиллари иштирокида крипто-активларнинг долзарб муаммолари ва тенденцияларини муҳокама қилиш учун платформани тақдим этади.
Агентлик директорининг биринчи ўринбосари Вячеслав Пак тадбирнинг очилиш маросимидаги нутқида таъкидлади:
“Бугун ғурур билан айтишимиз мумкинки, давлатимиз раҳбарининг қўллаб-қувватлаши ва сиёсий иродаси туфайли Ўзбекистон крипто-активлар фаолияти учун норматив-ҳуқуқий ва институционал асос яратилган ноёб платформага айланди.
...
Албатта, Ўзбекистонда криптоиндустрияни ривожлантиришдан кўзланган асосий мақсад мамлакатимизнинг инвестицион жозибадорлигини ошириш, маҳаллий ва хорижий инвестицияларни жалб этишнинг янги шакл ва усулларини жорий этишдан иборат бўлиб, бу барқарор иқтисодий ўсишни таъминлаш ва фуқароларимиз фаровонлигини оширишга қаратилган".
Тахминан 200 иштирокчи - тадбиркорлар, инвесторлар, ишлаб чиқувчилар ва фаоллар - крипто-активлар ва блокчейннинг чексиз имкониятларини ўрганиш ва билим алмашиш учун Crypto Week доирасида йиғилди.
Тадбир мазмунли панель муҳокамалари, мастер-класслар, инновацион лойиҳалар тақдимотлари, криптосферадаги мутахассислар ўртасида алоқа ўрнатиш имкониятлари, етакчи криптокомпанияларнинг эксклюзив тақдимотларини ўз ичига олди.

Стартовала Неделя «Crypto week Uzbekistan 2024»
3 июня стартовало мероприятие «Crypto Week Uzbekistan 2024», организованное Национальным агентством перспективных проектов Республики Узбекистан (Агентство), PraeLegal Uzbekistan и компанией Heemera.
Crypto Week Uzbekistan — это ежегодное мероприятие, которое объединяет представителей регуляторов и бизнеса, предоставляет площадку для обсуждения актуальных вопросов и тенденций в современном мире крипто-активов.
Первый заместитель директора Агентства Вячеслав Пак в приветственном слове на открытии мероприятия отметил:
«Сегодня мы с гордостью можем сказать, что благодаря поддержке и политической воле главы государства Узбекистан стал уникальной площадкой, где создана нормативно-правовая и институциональная база для функционирования крипто-активов.
Безусловно, основной целью развития крипто-индустрии в Узбекистане является повышение инвестиционной привлекательности нашей страны, внедрение новых форм и методов привлечения инвестиций, как местных, так и иностранных, что в конечном итоге направлено на обеспечение устойчивого экономического роста и повышение благосостояния граждан».
Около 200 участников – предпринимателей, инвесторов, разработчиков и энтузиастов собрались на полях Crypto Week Uzbekistan 2024, чтобы поделиться знаниями и исследовать безграничные возможности крипто-активов и блокчейна.
В рамках мероприятия проходят содержательные панельные дискуссии, мастер-классы, презентуются инновационные проекты, созданы возможности для нетворкинга между специалистами в криптосфере, эксклюзивные анонсы и презентации от ведущих криптокомпаний.